Jak przygotować plik?

PROJEKTY do druku CMYK

Projekty materiałów do druku (okładki indywidualne) powinny być przygotowywane ściśle wg szablonów znajdujących się na stronie.

Ważne jest zachowanie wymiarów oraz uwzględnienie uwarunkowań technicznych (grafika “na spad” powinna wchodzić w obszar określony w ten sposób w szablonie).

 

Zdjęcia umieszczane w projekcie dla uniknięcia przefałszowań kolorystycznych powinny być zdefiniowane w modelu CMYK. Dla bezpieczeństwa zaleca się zamianę użytych czcionek na krzywe. Elementy graficzne t.j. logotypy, znaki, ikonki w postaci wektorowej.

 

Dopuszczalne formaty zapisu: PDF (wersja spłaszczona Acrobat 4 (1.3), CDR, EPS. Także w formie bitmapowej (tif cmyk, jpg cmyk).

 

Zalecane rozdzielczości zdjęć: 300 dpi


PROJEKTY do druku jednokolorowego np. złoty, srebrny

Projekty materiałów do druku (okładki indywidualne) powinny być przygotowywane ściśle wg szablonów znajdujących się na stronie.

Ważne jest zachowanie wymiarów oraz uwzględnienie uwarunkowań technicznych (grafika nie może wchodzić w obszar oznaczony jako “spad").

Ze względów technicznych nie dopuszcza się zdjęć (urządzenie nie obsługuje rastrów). Dla bezpieczeństwa zaleca się zamianę użytych czcionek na krzywe.

 

Elementy graficzne t.j. logotypy, znaki, ikonki w postaci wektorowej.

 

Preferowane formaty zapisu: PDF (wersja spłaszczona Acrobat 4 (1.3), CDR, EPS. Także w formie bitmapowej (tif, jpg).

 

UWAGA! Grafika wyłącznie w kolorze czarnym, który urządzenie interpretuje jako obszar do nabłyszczenia.

 

 

projektowanie stron www